Co zrobić gdy umiera ktoś bliski

Człowiek nie ma wpływu na czas i miejsce śmierci. Może ona nastąpić w każdym czasie i w dowolnym miejscu. Zawarte na naszej stronie porady obejmują przypadki zgonu w szpitalu, w domu, w hospicjum oraz w tragicznych okolicznościach, w kraju i za granicą.

W domu

Wezwać lekarza (lekarz rodzinny, lekarz z pogotowia ratunkowego) aby stwierdził zgon i wypisał stosowny dokument Jeżeli Państwo wybiorą naszą firmę prosimy o kontakt telefoniczny: 95 722 42 08. Przewieziemy osobę zmarłą do chłodni i załatwimy wszystkie formalności łącznie z zorganizowaniem pogrzebu.

W szpitalu

Po otrzymaniu informacji o śmierci bliskiej osoby, wybierając naszą firmę należy zadzwonić na nasz telefon dyżurny: 95 722 42 08 służymy wówczas pomocą również w zorganizowaniu pogrzebu.

W hospicjum

To Państwo decydujecie o wyborze firmy pogrzebowej składającc deklarację w czasie przyjęcia pacjenta do hospicjum. Jeżeli obdarzycie nas Państwo swoim zaufaniem wówczas w momencie śmierci, hospicjum zawiadomi nas o konieczności przewiezienia osoby zmarłej do chłodni.

Celem omówienia szczegółów organizacji ceremonii pogrzebowej, prosimy o kontakt telefoniczny 95 722 42 08

W tragicznych okolicznościach

Często w razie nagłej śmierci lub wypadku, ciało osoby zmarłej zabezpieczane zostaje przez prokuraturę na której zlecenie i koszt dyżurny autokarawan zabiera ją z miejsca zdarzenia. Odbiór ciała z miejsca zgonu przez jakąkolwiek firmę pogrzebową nie stanowi żadnego zobowiązania do dalszego korzystania z usług tej firmy. Bezpośrednio po zgonie osoby tragicznie zmarłej, możecie Państwo zwrócić się do nas, wówczas w Waszym imieniu załatwimy wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do zorganizowania pogrzebu (łącznie z dokumentami wydawanymi przez prokuraturę). Nasz nr telefonu: 95 722 42 08

W powyższych sprawach jesteśmy do Państwa dyspozycji:

w biurze:
pn. – pt.: 8:00 – 16:00
sobota: 9:00 – 13:00

pod telefonem dyżurnym (całodobowo):
tel.: 95 722 42 08
tel.: 608 573 475